2016. máj. 19-22.

Server Time: 2017-06-24 15:16:23

Előtérben a közérdek

Körvonalazódik a városnapok programja

A főzőverseny idén is elmaradhatatlan része lesz a Barót-napoknak
  Barót polgármestere, Lázár-Kiss Barna úgy véli, a civil szervezetek számára létrehozott pénzalap elsősorban közérdeket kell szolgáljon.
 Ezért a pályázóknak olyan programokra, rendezvényekre kellene összpontosítaniuk, melyek minél nagyobb számú tömeg megmozgatása által segítenének abban, hogy az emberek felszabadultabbá váljanak, kikapcsolódjanak.

Mint ismeretes, Baróton hosszú évek óta először hagytak jóvá ismét megpályázható pénzalapot civil szervezetek számára, a kiírások – mint elhangzott a polgármester heti sajtóbeszámolóján – nyár elejére várhatóak.

A pályázati alap megmarad az elkövetkező évekre is – biztosított az előljáró –, a pályázatok elbírálásába ugyanakkor a civil szervezetek képviselőit is bevonnák. Másrészt úgy vélte, az alap az elkövetkezőkben a Barót-napok rendezvényének színesebbé tételét is szolgálhatná, az egyesületeket arra kérte, már most gondolkozzanak azon, milyen programokat lehetne beiktatni a pályázatok révén.

Körvonalazódik ugyanakkor az idei, június 4–9. között zajló városnapok programja: péntekre, szombatra és vasárnapra két-két koncertet terveznek, a polgármester néhány nevet is elárult: a tervek szerint a Mobilmánia, a NOX, a Transylmania és Horváth Károly, azaz Charlie is fellépne Baróton.

Szerzõ: Hírmondó