Your IP: 54.227.157.163
Server Time: 2019-06-24 18:14:24

Huszárok a főtéren

Hagyományőrző csapat alakul Baróton

Barót polgármestere feltűzi a város szalagját a megyezászlóra
Vasárnap, június 9-én, a negyedik Háromszéki Huszártoborzó keretében megannyi díszes ruházatú hagyományőrző huszár lepte el Barót főterét. A huszárokat Lázár-Kiss Barna, Barót polgármestere köszöntötte:

– Katonai hagyományaink feljogosítanak arra, hogy részt vegyünk e huszártoborzó megszervezésében, lebonyolításában, hiszen a XI. székely huszárezred 2. százada Nagyajta székhellyel Erdővidéken állomásozott – mondta az elöljáró.

A helyi hagyományőrző csapat megalakulásáról szólva a fiatalokat arra buzdította, lépjenek őseik nyomdokaiba:

– A huszártoborzó alkalmával mi is alakítunk egy hagyományőrző csapatot, mely a székely határőr hagyományokat hivatott ápolni. Már el is készült az első egyenruha, és bízom benne, hogy három év alatt legalább 12 főre tudjuk növelni a létszámot.

A toborzó jó alkalom arra, hogy azok a fiatalok, akik részt szeretnének venni a hagyományőrző munkában, csatlakozhassanak – fejtette ki a polgármester.

Hasonlóképpen biztatta a fiatalokat a huszárok élén lovagoló Tamás Sándor megyetanácselnök is, aki megköszönte a fogadtatást, és engedélyt adott a polgármesternek, hogy a város szalagját a megyezászlóra feltűzhesse.