2016. máj. 19-22.

Your IP: 54.146.5.196
Server Time: 2017-05-23 13:50:34

Tanévnyitó Baróton

„A siker nem születik magától”

Tanévnyitó Baróton. Iskolai harangszó és óvónők kíséretében érkeznek a legkisebb diákok
A baróti tanévnyitón a város polgármestere, Lázár-Kiss Barna, valamint a helybéli tanintézmények igazgatói, Zajzon Csaba (Gaál Mózes Gimnázium) és Dimény János (Baróti Szabó Dávid Technológiai Líceum) köszöntötték a közös iskolaudvaron összegyűlt szülőket és iskolásokat, közöttük azt a 42 előkészítő osztályos gyereket is, akik az óvónők kíséretében érkeztek, és akiket bátorító tapssal fogadtak a jelenlevők.

Zajzon Csaba hangsúlyozta, a nehéz anyagi körülmények ellenére, a felnövekvő generációknak stabil alapokat próbál biztosítani az iskola, Dimény János pedig a kilencedikesek számára fogalmazta meg a már jól ismert mondatot: „Tanuljatok, mert nyakatokon az érettségi!” Kifejtette, a siker nem születik magától, eredményeket csak munkával, szorgalommal lehet elérni, de nagy szükség van a hitre, a reményre és egymás szeretetére is.

Lázár-Kiss Barna azt emelte ki, hogy az eredmények a hozzáálláson is múlnak, ahhoz pedig a szülők és pedagógusok részéről is türelemre, odaadó munkára van szükség. Az iskola küszöbét legelőször átlépő kicsiktől – akik közül ketten verset is mondtak – Máthé Anikó óvónő búcsúzott, Egyed Ildikó tanítónő pedig külön köszöntötte őket, segítő kéznyújtást ígérve számukra az iskola megismeréséhez.

Végül Krizbai Imre református lelkész azt kívánta a diákoknak, hogy az iskolában szerzett, az emberség gyümölcsét termő tudásuk révén állják meg a helyüket mind Székelyföldön, mind a nagyvilágban, Farkas Alajos katolikus segédlelkész pedig bibliai példával szemléltetve a tanulás és a siker közötti összefüggést, arra intett szülőt, pedagógust, diákot egyaránt, ne feledjék: az eredményekhez szükség van a magvető munkájára és a föld befogadó képességére is.

Az évnyitón elhangzott ünnepi beszédek után a helyi lelkészek adták áldásukat a tanévre.