2016. máj. 19-22.

Server Time: 2017-05-23 13:48:52

Tanácsülés Baróton

Jóváhagyták a megítélt támogatásokat

A városi tanács megszavazta a támogatást a sportklub éves programjára
A baróti önkormányzat szerdai ülésen a városatyák jóváhagyták a civil szervezetek és egyházak számára megítélt idei támogatásokat, elfogadtak egy tervmódosítást a felsőrákosi ravatalozóházat illetően, valamint azt is megszavazták, hogy a polgármesteri hivatal részt vegyen a roncsautóprogramban.

Csíki László városmenedzser beszámolójából az derült ki, hogy a civil szervezetek és egyházak számára kiírt idei pályázaton négy program nyert el nagyobb támogatást: kettő ezek közül a városi sportklubé (a labdarúgók IV. ligában való egész éves szereplését és a többi sportág szintén éves programjait támogatják), egy Erdővidék Múzeumáé, egy pedig a Csala Kürtje fúvószenekaré.

Egyhangú egyetértéssel döntötték el a tanácsosok azt, hogy a hivatal részt vehessen a roncsautóprogramban: a régi Cielo személygépkocsit adnák le, helyette Dacia Logant vagy Dustert vásárolnának, az erre szánt összeg 65 ezer lej, melyből kiesik az értékjegyek ára.

Ugyanakkor egy korábbi ülésen elutasított tervezet, a hivatal egy magánszeméllyel való telekcseréje is zöld utat kapott. Az állatorvosi rendelő melletti telekcserével egyedül az MPP nem értett egyet, ám az RMDSZ és az EMNP támogatásával ezt most sikerült jóváhagyni.